Obchody Dnia Patrona ,,Nie ma to jak w naszej szkole”

26 marca br. społeczność szkolna celebrowała Dzień Patrona. Zaszczycili nas swoją obecnością władze dzielnicy, członkowie rodziny Edwarda Szymańskiego oraz rodzice.  Pani dyrektor przywołując postać Patrona- poety, dziennikarza, satyryka, powiedziała, że ,, wciąż istnieje obszar wartości bezwzględnych, które nie tylko są godne szacunku, ale także mogą inspirować i stanowić odpowiedź na uniwersalne pytanie o sens wspólnoty: naszej kultury, języka i  historii”. Posiadanie Patrona to zaszczyt i zobowiązanie. Współczesny świat, nazywany niekiedy uporządkowanym chaosem-  to wyzwanie dla młodego człowieka. Ciągły rozwój technologii, bycie on-line, pędząca machina postępu cywilizacyjnego sprawia, że młodzi ludzie szukają wzorców, autorytetów, stałego lądu. Przybliżając postać i zasługi naszego Patrona nie tylko oddajemy mu hołd, ale szukamy  inspiracji dla nas, kolejnych pokoleń młodych Polaków. Edward Szymański zapewnił sobie należne miejsce w panteonie wybitnych literatów, bo jak sam pisał:

Jak się tobie pokłonić?

Jakże Ciebie powitać?

Nie ogrania cię serce

I dłoń…

Słowa poety zamknięte w poetycką formę, stanowiły motto naszej uroczystości. Dziękujemy gościom, którzy wspólnie z nami świętowali Dzień Patrona ☺️ . Brawo