Wyniki konkursu historycznego ,,Armia Krajowa- Bohaterowie”

,,Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku.

Zwycięstwo będzie Twoją nagrodą”

Szanowni Państwo, Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice, uczestnicy V edycji konkursu historycznego ,,Armia Krajowa- Bohaterowie”.  8 kwietnia 2024r. odbyło się posiedzenie jury powołanego do oceny prac konkursowych zgłoszonych na konkurs ,,Armia Krajowa- Bohaterowie” o zasięgu wojewódzkim, nad którym patronat honorowy objęła Burmistrz Dzielnicy Ochota, Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. Partnerem konkursu  było Narodowe Archiwum Cyfrowe. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o działalności Armii Krajowej, a w szczególności kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego.

Na podstawie Regulaminu Konkursu w dniu 8 kwietnia 2024r. odbyły się obrady Komisji w składzie:

1.  Pani Anna Kozyra- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 23 im. E. Szymańskiego w Warszawie.
  2. Pan Łucjan Sokołowski-Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Warszawa
  3. Pan Jacek Antoszewski-Członek Zarządu Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego
  4. Pan Krzysztof Pajączek-Członek Zarządu Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego
  5. Pani Monika Mossakowska – Biało – Kierownik oddziału popularyzacji zasobu archiwalnego w Narodowym Archiwum Cyfrowym.

Komisja Konkursowa dokonała oceny zgłoszonych do konkursu 504 prac, w tym: 163  w kategorii album tematyczny, 341 w kategorii portret bohatera. Wyłoniono 12 laureatów. Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom-serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na galę finałową, która odbędzie się się 26 kwietnia 2024 r. (piątek) o godzinie 10.00 w budynku PAST-y w Centrum Edukacji Historycznej (sala konferencyjna im. rtm. W.Pileckiego I piętro) przy ulicy Zielnej 39 w Warszawie.

protokol0001