„Auschwitz nie spadło z nieba” spotkanie z dyrektorem Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau dr. Piotrem Cywińskim

W związku z przypadającą 27 stycznia 79 rocznicą wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau oraz z uwagi na przypadający w tym dniu Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z dyrektorem Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau – dr Piotrem Cywińskim. Pan Cywiński przedstawił uczniom historię powstania obozu, życie codzienne więźniów, dzieje powojenne. Mówił o katach i ofiarach, ale przede wszystkim o pielęgnowaniu pamięci…

,,Naszym obowiązkiem jest pamiętać’’…Auschwitz jako symbol ma być lekcją dla przyszłych pokoleń…To najważniejsze przesłanie, o którym nigdy nie powinniśmy zapomnieć!

Prowadzącemu – serdecznie dziękujemy!